Co zapewnia swoim klientom pomoc drogowa?

Czego może oczekiwać kierowca, który stojąc gdzieś na drodze pomiędzy Warszawą a Radomiem, czy pomiędzy Opolem a Wrocławiem, wezwie pomoc drogową? Przede wszystkim zależy to od tego, z usług jakiej firmy będzie korzystał. Najlepiej zawczasu przygotować sobie numer telefonu takiej pomocy drogowej, która cieszy się dobrą opinią u innych kierowców i ma najszerszy zakres usług.
Podstawowe usługi pomocy drogowej
Pomoc drogowa powinna przyjechać na miejsce zdarzenia po wezwaniu przez klienta w możliwie jak najkrótszym czasie. Dobrze by było, gdyby dysponowała kilkoma autami przystosowanymi do pracy jako pomoc drogowa, w różnych regionach Polski, jeśli oczywiście chce obsługiwać teren całego kraju.
Po przyjeździe do klienta pomoc drogowa powinna rozpoznać problem. Jeśli doszło do awarii pojazdu, może przystąpić do zdiagnozowania usterki. W przypadku możliwości naprawy auta od razu jest mu przywracany stan wyjściowy na miejscu awarii, dzięki czemu kierowca w stosunkowo krótkim czasie może kontynuować swoją podróż. Pomoc drogowa jest nieoceniona także w przypadku zatrzaśnięcia drzwi auta. Oferuje bowiem często awaryjne otwieranie, jak i uruchamianie pojazdów.
Jeśli nie można usunąć awarii na miejscu zdarzenia, albo samochód z innych powodów nie nadaje się do podróżowania, np. jest całkowicie rozbity po wypadku, pomoc drogowa zapewni holowanie pojazdu do najbliższego lub wskazanego przez klienta warsztatu mechanicznego. Holowanie odbywa się na haku holowniczym lub na lawecie. W takich przypadkach dobra pomoc drogowa powinna zapewnić transport także dla kierowcy i pasażerów pozbawionych samochodu.
Kiedy pomoc drogowa interweniuje?
Usługi pomocy drogowej okazują się bardzo przydatne, jeśli zatrzaśniemy kluczyki w samochodzie i nie potrafimy go otworzyć, albo mamy problemy z rozruchem pojazdu, zwłaszcza w okresie zimowym. Najczęściej jednak pomoc drogowa interweniuje wtedy, gdy na drodze zdarzy się awaria pojazdu, wypadek lub kolizja i jest konieczność albo naprawy samochodu lub jego holowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>